Adam Piechocki Pih - biografia, życiorys

POLSKI RAPER

Pih urodził się 9 września 1977 w Białymstoku.

Swą przygodę z muzyką hiphopową rozpoczął od poznawania ,,The Fat Boys'' ,,Run-D.M.C.'' ,,Public Enemy''. Potem Adam postanowił sam spróbować swoich sił w tym rodzaju muzyki. Razem ze swoim kolegą ze szkoły wystąpił dla publiczności. W ciągu paru lat wypracował swój własny styl i zdobył wielki szacunek.

Pierwszym zespołem jaki założył z innym białostockim raperem był ,,Jeden siedem''. Wydali razem krążek pt. ,,Wielka niewiadoma''. Rok później chłopaki zostali zaproszoni na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, wystąpili obok takich wykonawców jak Kaliber 44, Paktofonika, Molesta Ewenement. Jakiś czas później zespół rozpadł się i już raczej chłopaki nie będą razem współpracować.

Pih jednak nie zaprzestał swojej kariery w 2002 roku ukazały się jego EP-ki ,,Nie ma miejsca jak dom" i ,,Boisz się alarmów" nagrania te przyniosły mu wielki sukces. W 2003 roku wytwórnia MIL umożliwiła mu wydanie albumu "O nas, dla was",który Pih stworzył z raperem Chadą. W 2004 roku Pih wydał solowy album ,,Krew,pot i lzy'' najbardziej znana piosenka z tego albumu to ,,Nigdy już nie wróci'', w której raper bardzo dobitnie opowiada o bolesnym rozstaniu z kobietą, słowa jakich użył tam Pih potrafią złapać za serce, często ludzie słuchając tej piosenki czują się jakby opowiadała ich własną historię. W utworach ,,Hawajskie koszule II" i ,,S.O.S. Serce Okaż Suce" gościnnie pojawił się Pyskaty. Pyskaty wraz z Pihem tworzyli bardzo udany duet, założyli zespół Skazani na sukcezz. W czerwcu 2006 roku wydali wspólnie debiutancki album, na którym znalazły się utwory "Na linii ognia" i "Prawdziwy romans". W grudniu 2008 roku ukazał się kolejny album Piha "Kwiaty zła". Można było na nim usłyszeć takich raperów, jak Kaczor, Fokus, Peja, Chada, Miodu. W niedługim czasie krążek pokrył się złotem. 12 września 2009 ukazał się singel Piha pt. ,, Zasznurowane usta'', zaciśnięta pięść''. 9 grudnia 2011 roku ukazał się kolejny album solowy rapera pt. ,,Dowód rzeczowy nr 2''.

Pih swoje teksty najbardziej lubi pisać gdy jest cisza, gdy nic go nie rozprasza, nikt nie przeszkadza są to głównie noce. Jego teksty dają prawdziwy przekaz.

Wszelkie prawa zastrzeżone