Albert Sosnowski - biografia, życiorys

POLSKI BOKSER WAGI CIĘŻKIEJ

Albert urodził się 7 marca 1979 roku w Warszawie. Od dzieciństwa lubił sport. Tak na serio boksem zajął się w czasie, gdy uprawiał już kick-boxing. Był wicemistrzem Warszawy w szabli. Oprócz tego grał w piłkę nożną w Hutniku Warszawa. Chodził także na pływalnię oraz na treningi zapasów. Wreszcie w szkole średniej zaczął uprawiać kick-boxing. Szybko okazało się, że osiąga sukcesy w tym sporcie.

Swoją pierwszą zawodową walkę stoczył 22 lipca 1998 roku, gdy wygrał w pierwszej rundzie przez TKO z czeskim bokserem Janem Drobeną. W następnych 18 pojedynkach nie poniósł żadnej porażki. Pierwszą porażkę zaliczył 17 marca 2011 roku walcząc z Arthurem Cookiem. 4 listopada 2006 roku zdobył tytuł mistrza świata. 14 września 2007 roku Sosnowski obronił tytuł WBF w walce z Argentyńczykiem Manuelem Alberto Puchetą, wygrywając w drugiej rundzie. 6 sierpnia 2008 roku Albert doznał drugiej porażki. Swoją jubileuszową, pięćdziesiątą walkę Sosnowski stoczył 25 września 2010 roku, gdy pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Anglika Paula Butlina. 20 czerwca 2012 roku Sosnowski wystąpił w brytyjskim turnieju Prizefighter, 20 czerwca Albert po raz drugi wziął udział w tym turnieju. Od 2013 roku trenuje również mieszane sztuki walki.

W 2008 roku uczestniczył w programie reality show Big Brother VIP. W tym samym roku ukazał się teledysk "Poczekalnia dusz" raperów Sokoła i Pono z gościnnym udziałem Sosnowskiego. W kwietniu 2010 roku Albert pojawił się w wideoklipie do utworu "I żeby było normalnie"

Wszelkie prawa zastrzeżone