Andrzej Piasek Piaseczny - biografia, życiorys

POLSKI WOKALISTA, AUTOR TEKSTÓW I AKTOR

Andrzej urodził się 6 stycznia 1971 roku w Pionkach. Muzyką zainteresował się już w dzieciństwie. Po ukończeniu liceum podjął studia na WSP w Kielcach. Zadebiutował w 1992 roku jako lider zespołu ,,Mafia", z którym nagrał 3 płyty. W 1997 roku zaczął występować w serialu ,,Złotopolscy'',grał postać piosenkarza.

Na początku 1998 roku zaczął prowadzić karierę solową, wydał debiutancki album pt. ,,Piasek''. Największymi przebojami z tej płyty to ,,Mocniej?'' i ,,Jeszcze bliżej''. W tym samym roku Andrzej Piaseczny wraz z piosenkarką Natalia Kukulską nagrał piosenki ,,Jesteś blisko mnie" i ,,Znam drogę swą". 16 lutego 2000 roku ukazał się drugi album solowy wokalisty pt. ,,Popers'', 10 listopada powstał kolejny album, nosił tytuł ,,Andrzej Piaseczny''. Nagrania były promowane piosenkami ,,Szczęście jest blisko", ,,Teraz płacz", oraz ,,Jedna na milion". Kolejne krążki artysty to ,,Jednym tchem'', ,,Saxophonic'', ,,15 dni'', ,,Spis rzeczy ulubionych'', ,,Na przekór nowym czasom-live'', ,,Wblasku światła'', ,,To co dobre'' oraz w 2012 roku ,,Zimowe piosenki''.

W 2011 roku wraz z ,,Kayą'', Anną Dąbrowską i ,,Nergalem" zasiadł w ławce jury w programie ,,The Voice of Poland''. Występował w reklamie napoju ,,Pepsi". W 2005 roku otrzymał tytuł ,,Przyjaciel Zaczarowanego Ptaszka" nagrodę Fundacji Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko".

Wszelkie prawa zastrzeżone