Anita Lipnicka - biografia, życiorys

POLSKA PIOSENKARKA, AUTORKA TEKSTÓW ORAZ MODELKA

Anita urodziła się 13 czerwca 1975 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Razem z o trzy lata starszym bratem uczyła się śpiewać. Już jako dziecko często prezentowała swoje umiejętności na różnego rodzaju akademiach i występach. Mając 15 lat pracowała jako modelka, dzięki tej przygodzie szybko dorosła stała się odpowiedzialną silną i dojrzałą kobietą.

Związana była z grupą ,,Varius Manx'', z którą nagrała dwie płyty ,,Emu'' i ,,Elf''. Oba albumy okazały się wielkim sukcesem. W 1996 roku artystka postanowiła rozpocząć karierę solową. Jej debiutancki album nosi tytuł ,,Wszystko się może zdarzyć''. Druga płyta Lipnickiej pt. ,,To co naprawdę'', nie odniosła zbyt wielkiego sukcesu. Kolejny album wydany w 2000 roku to ,,Moje oczy są zielone''. W 2002 roku nawiązała współpracę muzyczną z Johnem Porterem. Wspólnie stworzyli takie albumy jak ,,Nieprzyzwoite piosenki'', ,,Inside Story'', ,,Other Stories'',,All the Stories'', ,,Goodbye. Po 9 latach artystka wydała kolejny solowy album pt. ,,Hard Land of Wonder''.

W 2008 roku Anita zaprojektowała specjalny wzór, który został umieszczony na kubkach herbaty Lipton. Wystąpiła w paru kampaniach reklamowych m.in. ,,Chronię życie przed rakiem szyjki macicy''. Reklamowała stację radiową RMF FM.