Arnold Schwarzenegger - biografia, życiorys

AUSTRIACKO-AMERYKAŃSKI AKTOR, KULTURYSTA, POLITYK, GUBERNATOR STANU KALIFORNIA

 

Arnold urodził się 30 lipca 1947 roku w wiosce Thal. Ojciec Arnolda wstąpił do NSDAP i brał udział w II wojnie światowej, jednak zaraził się malarią i został zwolniony z służby. Gdy ojciec Arnolda poślubił 23 letnią wdowę, która miała już dziecko, nie czuł się szczęśliwy, zawsze ojciec traktował lepiej pasierba niż własnego syna. Jego rodzina miała dość często problemy z pieniędzmi. Schwarzenegger uważa, że jego rodzice byli bardzo surowi, byli katolicką rodziną, regularnie uczęszczali w mszach świętych. Arnold gdy był mały, ojciec bardzo dużo od niego wymagał, jako chłopiec uprawiał kilka dyscyplin sportowych, marzeniem ojca było żeby został policjantem. W wieku 13 lat podniósł poraz pierwszyw swoim życiu sztangę, a rok później postanowił, że zostanie kulturystą. Gdy miał 18 lat, miał obowiązek odbyć służbę w armii. Był tak zafascynowany kulturystyką, że podczas odbywania służby nie stawił się na szkolenie, konsekwencją tego był tygodniowy pobyt w więzieniu. Wygrał zawody kulturystyczne Junior Mr. Europe. W 1966 roku leciał pierwszy raz samolotem,na zawody NABBA Mr. Universe w Londynie. Charles „Wag” Bennett, będąc pod wrażeniem Schwarzeneggera, zaoferował mu pomoc w treningach. Schwarzenegger nie miał jednak pieniędzy dlatego też, Bennett zaprosił go do swojego domu, w którym miał urządzoną siłownię. Dzięki specjalnemu programowi treningowemu, Schwarzenegger poprawił swoją muskulaturę. Ciężkie treningi dału mu zwycięstwo w 1967 roku Schwarzenegger zdobył swój pierwszy tytuł Mr. Universe. Po zawodach wrócił do Monachium, gdzie chodził do szkoły i pracował. We wrześniu 1968 wyjechał do USA, co było jego marzeniem. W 1970 roku po raz pierwszy zdobył tytuł Mr. Olympia, potem zdobył go jeszcze 6 razy. Opinią wielu osób jego muskulatura zapewniła mu tytuł „kulturysty wszech czasów”.

Arnold swoją karierę aktorską zaczął rolą w filmie ,,Herkules w Nowym Jorku'' następnie zagrał w ,,Conan Barbarzyńca'' ,,Conan Niszczyciel'' ,,Terminator'' ,,Commando'' ,,Predator'' ,,Pamięć absoltna'' ,,Egzekutor'' i w wielu innych. Schwarzenegger w 2003 roku, kiedy został gubernatorem Kalifornii, skończył z karierą aktorską. W tym czasie zagrał tylko w trzech filmach. W 2011 powrócił do kariery aktorskiej. W 2012 zagrał w Niezniszczalnych 2.

Schwarzenegger jest członkiem Partii Republikańskiej. Jest reżyserem serialu ,,Opowieści z krypty'' oraz ,,Święta w Connecticut'' a producentem ,,6. dzień''. Arnold wystąpił w teledyskach takich jak ,,You Could Be Mine" - Guns 'N' Roses, ,,Big Gun" - AC/DC, ,,Say It Isn't So" - Bon Jovi. Zagrał w paru reklamach m.in w dietetyczny napój ,,7UP" kawa ,,Go West" gorący kubek ,,Cup O Noodle" firmy ,,Nissen" napój energetyczny ,,Alinamin V". Posiada firmę producencką Oak Productions.