Borys Szyc - biografia, życiorys

POLSKI AKTOR FILMOWY I TEATRALNY ORAZ PIOSENKARZ

Borys urodził się 4 września 1978 roku w łodzi. Swoją przygodę z aktorstwem zaczął już w wieku 9 lat, kiedy to pojawił się w filmie ,,Kingsajz" grajać krasnoludka. Ukończył XXVI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Jako student, Borys zaczął występować w telewizyjnych serialach zagrał m.in. w ",,Klan", ,,Na dobre i na złe", ,,Adam i Ewa" ,,Niania'', ,,Przepis na życie'', ,,Miodowe lata'', ,,Kasia i Tomek'', ,,Rodzina zastępcza''.

W 2003 roku w aktorskim życiu aktora nastąpił prawdziwy przełom, dzięki wspaniale zagranej roli w filmie pt. ,,Symetria''. Od tego czasu zaczął grać poważne role. Zagrał w takich produkcjach filmowych m.in. jak ,, E=mc2'', ,,Pianista'', ,,Przedwiośnie'', ,,Vinci'', ,,Testosteron'', ,,Wojna polsko-ruska'', ,,Lejdis'', ,,Sztos 2'', ,,Kac Wawa'', ,,Kret'', ,,Job, czyli ostatnia szara komórka'', ,,Bitwa Warszwska''. Od roku 2001 roku jest aktorem warszawskiego Teatru Współczesnego.

Borys zagrał w kilku reklamach telewizyjnych, reklamował samochód Renault Clio Sport, stację radiową Zet, brał udział w kampaniach społecznych ,,Krewniacy" Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi, ,,Twój głos ma sens !", Fundacja Akogo?'' oraz Fundacja Legalna Kultura pt. ,,Korzystając z legalnych źródeł, wspierasz kulturę''. W styczniu 2008 roku razem z Justyną Steczkowską nagrał singiel ,,Choć wieje, pada, grzmi''. 27 listopada 2009 roku pojawił się debiutancki album muzyczny Szyca pt. ,,Feelin' Good''.