Cherilyn Sarkisian Cher - biografia, życiorys

AMERYKAŃSKA PIOSENKARKA, AKTORKA, REŻYSERKA, PRODUCENTKA MUZYCZNA

 

Cher urodziła się 20 maja 1946 roku w słonecznej Kalifornii. Jej matka pochodziła z indiańskiego plemienia Irokezów, to po niej odziedziczyła ciemne włosy i ognisty temperament. Ojciec Cher siedział w więzieniu za handel narkotykami, wyrok zakończył gdy Miała 11 lat, wtedy dopiero miała okazję go poznać.

W wieku 16 lat, opuściła dom i postanowiła wyjechać do Holywood. Tam własnie poznała swojego przyszłego męża Sonny’ego Bono, wtedy przybrała pseudonim Cher, razem postanowili podbić Amerykę, nie szło im to zbyt dobrze, występowali w różnych klubach ale bez większych efektów. Gdy nagrali utwór pt. „I Got You Babe” piosenka okazała się hitem. W 1965 roku ukazał się pierwszy album duetu "Baby Don't Go". Kilka lat nie przynosiły sukcesów Cher, przełomem był rok 1971, w którym wydała album pt. ,,Gypsies, Tramps and Thieves". Wspólnie z mężem nagrała 9 płyt, ale niestety w ich małżeństwie zaczęło się psuć i doszło do rozstania, potem Cher wyszła ponownie za mąż, po tym zdarzeniu postanowiła spróbować swoich sił jako aktorka.

W 1983 roku zagrała w ,,Silkwood". Dwa lata później w,,Masce". Rok 1987 przyniósł artystce duże powodzenie, które odniosła dzięki roli w ,,Czarownice z Eastwick" i ,,Wpływ księżyca". Za rolę w drugim filmie otrzymała Oscara. W 1987 roku zagrała w filmie ,,Podejrzany'' w 1990 ,,Syreny'' w 1996 roku ,,Gdyby ściany miały uszy''. W 1998 roku ukazał się kolejny album Cher ,,Believe", który okazał się genialny. Artystka nagrała jeszcze takie albumy jak ,,Black Rose'' ,,Not.Com.mercial" oraz ,,Living Proof". W 2003 roku Cher zagrała w filmie pt. ,,Skazani na siebie". W grudniu 2007 Cher podpisała trzyletni kontrakt z Caesars Palace a już w marcu zaczęła dawać koncerty. W 2013 roku ukazał się album pt. ,, Closer to the Truth''.

Cher zdobyła 6 nagród podczas swojej kariery. Artystka lubi zaskakiwać i szokować swoich fanów. Nie wstydziała się nigdy ujawnić, że swój wspaniały wygląd zawdzięcza licznym operacjom plastycznym.

Wszelkie prawa zastrzeżone