David Beckham - biografia, życiorys

ANGIELSKI PILKARZ, GRAŁ NA POZYCJI PRAWEGO POMOCNIKA

Beckham urodził się 2 maja 1975 roku w Leyton Stone w Londynie. Swoją karierę piłkarską zacząl w wieku 17 lat, gdy podpisał kontrakt z Manchesterem United.Piłkarz jest bez wątpienia najbardziej lubianym graczem. Młode dziewczyny piszczały na jego widok a wierni kibice chóralnie śpiwali na jego cześć. Beckhama zna każdy.

 21 października 2000 roku Becks wystąpił poraz pierwszy jako kapitan drużyny Menchesteru w spotkaniu ligowym z Leeds United, strzelił na tym spotkaniu gola z rzutu wolnego. W 2003 roku David odszedł do Realu Madryt gdzie grał cztery sezony. W styczniu 2007 roku postanowił zmienić klub, podpisał 5-letni kontrakt z Los Angeles Galaxy. Beckham stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem. 14 marca 2010 roku niestety zerwał lewe ścięgno Achillesa, mimo przeprowadzonej operacji, kontuzja wykluczyła go z udziału w mundialu RPA. 16 maja 2013 roku ogłosił zakończenie swojej keriery piłkarskiej.

David od pierwszych dni w Manchesterze wspierał organizację charytatywną UNICEF, ma także dwie swoje szkółki piłkarskie. Piłkarz użyczył swojego nazwiska pewnej linii kosmetycznej, brał udział w wielu kampaniach reklamowych. Nie wątpliwie Beckham podpił serca kibiców na całym świecie.