Ewelina Flinta - biografia, życiorys

POLSKA WOKALISTKA POP-ROCKOWA

Ewelina urodziła się 24 października 1979 roku w Lubusku. Jako mała dziewczynka uwielbiała tańczyć i śpiewać, już w szkole średniej była członkiem kilku zespołów, sukces przyniósł jej zespół Suprise. W 2002 roku wzięła udział w programie telewizyjnym ,,Idol'', dzięki któremu rozpoczęła się jej kariera. Zajęła w programie 2 miejsce.

Rok później pojawiła się jej pierwsza płyta pt. ,,Przeznaczenie''. Na krążku największym przebojem okazał się utwór ,,Żałuję''. Album osiągnął status złotej płyty. 21 marca 2005 roku ukazał się drugi album Eweliny ,,Nie znasz mnie'', niestety tym razem płyta nie została przyjęta tak dobrze jak poprzednia. Przez jakis czas o Flincie było cicho, aż gdy w 2008 roku nagrała wraz z Łukaszem Zagrobelnym utwór pt. ,,Nie kłam, że kochasz mnie'' do filmu ,,Nie kłam, kochanie''. Piosenka okazała się prawdziwym hitem. Wystąpiła w jednym z odcinków serialu ,,Teraz albo nigdy!''

Oprócz działalności muzycznej Ewelina udziela się charytatywnie, swoją osobą wspiera inicjatywy, które niosą pomoc innym ludziom, Za swoją działalność otrzymała w 2009 roku Medal Świętego Brata Alberta. W 2005 roku Flinta wystąpiła w teledysku Krzysztofa Kiljańskiego i Kayah do piosenki ,,Prócz Ciebie nic". Wystąpiła w kampani społecznej ,,Bicie jest głupie'' Porozumienia ,,Dzieci Pod Ochroną'' i Rzecznika Praw Dziecka.

Wszelkie prawa zastrzeżone