Grażyna Wolszczak - biografia, życiorys

POLSKA AKTORKA TEATRALNA, FILMOWA I TELEWIZYJNA

Grażyna urodziłą się 7 grudnia 1958 roku w Gdańsku. Uczęszczała do szkoły podstawowej nr 45, w 1977 roku ukończyła III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. Bez powodzenia zdawała na psychologię, po czym zgłosiła się do studium aktorskiego wrocławskiego Teatru Pantonimy Henryka Tomaszewskiego. W 1978 roku dostała się na studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Aktorka zagrała w m.in. takich filmach jak ,,Rozmowy kontrolowane'', ,,Wszyscy moi bliscy'', ,,Ja Wam pokażę'', w filmie ,,Wiedźmin'' zagrała czarodziejkę. W 1998 roku pojawiła się w serialu ,,Matki, żony i kochanki''. Do chwili obecnej gra w serialu ,,Na wspólnej'', ,,Pierwsza miłość''.

Aktorka wystąpiła na charytatywnym koncercie ze Zbigniewem Wodeckim i zaśpiewała piosenkę ,,Baw mnie". W 2009 roku brała udział w programie ,,Taniec z gwiazdami''. Wystąpiłą w kilku kampaniach reklamowych np. kampania społeczna pt. ,,Chronię życie przed rakiem szyjki macicy", kampania wody mineralnej Kropla Beskidu pt. ,,Po kropli do źródła", kampania społeczna zachęcająca do przekazania 1% podatku dla Krajowego Centrum Kompetencji, kampania reklamowa zachęcająca Polaków do przekazywania 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego, reklamowała kosmetyki do makijażu dla kobiet dojrzałych marki Astor.