Hanna Szleszyńska - biografia, życiorys

POLSKA AKTORKA FILMOWA I TEATRALNA

Hanna urodziła się 11 kwietnia 1959 roku w Warszawie. W 1982 roku ukończyła PWST w Warszawie. Na scenie zadebiutowała w Teatrze Ateneum. Występowała w teatrach warszawskich takich jak Komedia, Za Daleki, Nowym, Rampa, Dramatycznym.

Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1980 roku w filmie ,,Lęk przestrzeni". W 1995 roku zagrała Marcysię w ,,Awanturze o Basię". Największą popularność przyniosła jej jednak rola siostry Basen w serialach ,,Szpital na perypetiach", ,,Daleko od noszy" i ,,Daleko od noszy 2". Ponadto zagrała w takich produkcjach jak ,,Tajemnica Sagali'', ,,Boża podszewka'', ,,Złoto dezertwrów'', ,,Dom'', ,,Plebania'', ,,Graczykowie'', ,,Tygrysy Europy 2'', ,,Rodzina zastępcza'', ,,Ja wam pokażę!'', ,,Hotel 52''. Aktorka udzieliła także swojego głosu w ,,Kurczak Mały'',,Iniemamocni'', ,,Wyprawa na Księżyc 3D'' oraz ,,RRRrrr!!!.

Hanna w 2005 roku uczestniczyła w programie ,,Taniec z gwiazdami". Śleszyńska jest jedną z bohaterek książki ,,Odnaleźć dobro" Marzanny Graff. W 2005 roku wystąpiła w teledysku do piosenki ,,Prócz Ciebie, nic" Krzysztofa Kiljańskiego i Kayah.