Janusz Rewiński - biografia, życiorys

POLSKI AKTOR, SATYRYK I POLITYK

Janusz urodził się 16 września 1949 roku w Żarach. Ukończył Technikum Budowy Silników Lotniczych w Psim Polu, a w 1972 roku skończył krakowską PWST. Przed kamerami zadebiutował w 1983 roku w filmie ,,Sny i marzenia". Podczas studiów występował w Spotkaniach z Balladą oraz w Piwnicy Pod Baranami. Następnie przez kilka lat występował w kabarecie Tey.

Popularność przyniosły mu role w takich filmach jak ,,Podróże Pana Kleksa", ,,Uprowadzenie Agaty", ,,Zmiennicy'', ,,Tygrysy Europy'', ,,Ryś'', ,,Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja'', ,,Superprodukcja'', ,,Cesarskie cięcie'', ,,Pierścień i róża'', ,,Gulczas, a jak myślisz?'' i oczywiście ,,Kiler" oraz ,,Kiler-ów 2-óch'', grając słynnego Siare. W latach 1998–2004 występował w programie kabaretowym Ale plama. Prowadził również program pt. ,,Siara w kuluarach''. Był współtwórcą słynnych Skautów Piwnych a także Polskiej Partii Przyjaciół Piwa.

Janusz w 2003 roku wystąpił w teledysku do piosenki ,,Luźny Yanek" zespołu T. Love. W październiku 2010 roku został odznaczony Srebrnym Medalem ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Rewiński zagrał w spocie reklamowym firmu Pzu.