Johnny Deep - biografia, życiorys

AMERYKAŃSKI AKTOR FILMOWY, REŻYSER I MUZYK

 

Johnny urodził się 9 czerwca 1963 roku w Owensboro. W 1973 roku Deep z rodziną przeniósł się z Kentucky do Miramar. W 1979 roku Deep porzucił szkołę.

Johnny rozpoczął swoją karierę artystyczną jako muzyk zespołu rockowego „The Kids", z którym wyjechał do Los Angeles. Niestety zespół rozpadł się, a on postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie. Pierwszą dużą rolę zagrał w filmie „Koszmar z ulicy Wiązów", a potem wystąpił w oscarowym filmie „Pluton" oraz w serialu „21 Jump Street", poprzez który zdobył duża popularność wśród nastolaków.

Niezapomniana kreacja Deppa w filmie „Edward Nożycoręki", gdzie zagrał tytułową rolę ,przyniosła mu pierwszą nominację do Złotego Globu. Kolejnym filmem,w którym zagrał rewelacyjnie byli ,,Piraci z Karaibów''. W 2004 roku, Depp zagrał w filmie „Rozpustnik". W roku 2005 wystąpił w filmie „Charlie i fabryka czekolady". W 2009 roku aktor wcielił się w postać gangstera w filmie „Wrogowie publiczni".

Dorobek filmowy Johnny'ego Deppa jest dość duży, był reżyserem takich filmów jak ,,Stuff'' i ,,Odważny'', scenarzystą  ,,Odważny'' oraz producentem  ,,Hugo i jego wynalazek'',,The Rum Diary''. Sześć razy zdobył rózne nagrody a nominowany był 11 razy. Zdobył Złoty Glob w kategorii najlepszy aktor w musicalu lub komedii za film ,,Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street''.

Johnny Depp należy do jednego z najpopularniejszych aktorów Holiwoodzkich. Johnny wystąpił w reklamie ubrań marki H&M oraz zegarków Time Walker. Depp spędził 2 dni w prawdziwym więzieniu, kiedy przygotowywał się do roli Blow.