Kamil Bednarek - biografia, życiorys

POLSKI WOKALISTA REGGAE, KOMPOZYTOR, AUTOR TEKSTÓW I INTRUMENTALISTA


Kamil urodził się 10 maja 1991 roku w Brzegach. Pochodzi z umuzykalnionej rodziny, muzyka towarzyszyła mu praktycznie od dzieciństwa. Gdy Bednarek miał 15 lat, zakochał się w klimatach reggae. Lecz jako mały chłopiec marzył tez, o tym żeby zostać rycerzem, miał w planach iść do szkoły oficerskiej, ostatecznie jednak wybrał muzykę.

W 2008 roku został wokalistą zespołu Star Guard Muffin, już rok później ukazał się pierwszy minialbum zespołu pt. ,,Ziemia Obiecana''. W 2010 roku Kamil wziął udział w programie Mam Talent,dostał się do finału i zajął drugie miejsce, wtedy kariera artysty nabrała tempa. W tym samym roku zespół Star Guard Muffin wydał debiutancką płytę pt. ,,Szanuj'', która okazała się genialna. Marzeniem Kamila było, aby kiedyś mógł pojechać na Jamajkę i w studiu Boba Marley'a nagrać swoje własne kompozycje, w przypadku Bednarka marzenia się spełniają. W 2011 roku wyjechał wraz z zespołem do legendarnego studia, i wraz z takimi osobami jak Campleton, Dean Fraser stworzył nagrania, które po powrocie zostały umieszczone na płycie zespołu i wydane pt. ,,Jamaican Trip'',płyta pokryłą się złotem. W 2012 roku, zespół podjął decyzję o zawieszeniu działalności, ze względu na odejście basisty i gitarzysty. Kamil jednak nie zaprzestał tworzeniu, i spełnianiu swoich marzeń, cały czas robi to co najbardziej kocha. Już 28 listopada 2012 roku Bednarek wydał swój pierwszy album pt. ,,Jestem'', która już 3 dni po premierze osiągnęła status złotej płyty. 5 grudnia 2013 roku ukazał się kolejny album Bednarka pt. ,,Jestem...suplement'', płyta zawiera cover piosenki Boba Marleya.

Kamil uważa, że rodzaj muzyki ragge , to jest muzyka, która ma jakiś przekaz, ma coś do powiedzenia. Bednarkowi reggae pomogła przestać być pesymistą, uważa, że intensywne słuchanie tego rodzaju muzyki pomaga docenić to co się ma dookoła.

Kamil wziął udział w programie telewizyjnym ,,Bita na głosy'', wraz ze swoją drużyna wygral 100 tysięcy złotych, pieniądze przekazali na rzecz fundacji ,,Rozwój'' w Brzegu.