Kate Winslet - biografia, życiorys

ANGIELSKA AKTORKA FILMOWA

Kate urodziła się 5 października 1975 roku w Reading. Urodziła się w rodzinie aktorskiej. Gdy miała 13 lat zagrała kilka ról w serialach. W szkole występowała na różnych przedstawieniach teatralnych.

W 1994 roku zadebiutowała w filmie ,,Niebiańskie stworzenia''. Popularność przyniosła jej rola w filmie ,,Rozważna i romantyczna'', ale przełomem w jej karierze była rola zagrana fenomenalnie w filmie ,,Titanic'' zagrała w nim główną rolę z Leonardo Di Caprio, za rolę w nim otrzymała nominację do Oscara. Kate zagrała m.in. w filmie ,,Hamlet'' ,,Kraina Elfów '' ,,Zatrute pióro'' ,,Życie za życie'' ,,Romanse i papierosy'' ,,Holiday '' ,,Rzeź'' ,,Lektor'' ,,Movie 43''. W listopadzie 2001 roku nagrała singiel zatytułowany "What If". Piosenka pochodzi z filmu animowanego "Opowieść wigilijna".

Kate wystąpiła w paru reklamach m.in. reklamowała płatki zbożowe Sugar Puffs, karty kredytowe American Express, kosmetyki Lancôme, zegarki Longines Dolcevita, odzież marki St.John. W 2012 Kate Winslet została uhonorowana przez królową Elżbietę II Komandorią Orderu Imperium Brytyjskiego. Brytyjska gwiazda ofiarowała na licytację kreację projektu Vivienne Westwood, aby pomóc w gromadzeniu funduszy dla stworzonego przez bezdomnych towarzystwa teatralnego Cardboard Citizens. 32-letnia aktorka, jest patronką organizacji. Jest najmłodszą aktorką, która była dwukrotnie nominowana do Oscara. Kate Winslet jest bez wątpienia aktorką, która potrafi się wcielić wspaniale w każdą rolę.