Krzysztof Włodarczyk - biografia, życiorys

POLSKI BOKSER

Krzysztof urodził się 19 września 1981 roku w Warszawie. Gdy Krzysztof był dzieckiem, w domu się nie przelewało, więc ojciec i matka za najważniejsze swoje zadanie uznali dorobienie się. Ciągle w zagranicznych rozjazdach, w domu raz jedno, raz drugie. Kiedy zaczął boksować, trener praktycznie zastąpił mu ojca. Trener Włodarczyka Raubo był dumny z tego, że Krzsztof nie opuszczał treningów miał jednak problem z chodzeniem do szkoł, Raubo często chodził na dywaniki do Dyrektora szkoły ale niestety na nic się to zdało Włodarczyk i tak jej nie skończył.

Pierwszą zawodową walkę stoczył w 10 czerwca 2000 roku. Wygrał przez nokaut w drugiej rundzie. 7 grudnia 2001 roku stoczył walkę o wakujący pas interkontynentalnego mistrza świata federacji IBF, Włodarczyk wygrał przez nokaut w 10 rundzie. Pierwszą porażkę poniósł w swoim dwudziestym pierwszym pojedynku, 26 kwietnia 2003 roku z Pavlem Melkomianem. 13 grudnia 2003 roku zdobył tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC. 16 kwietnia 2005 roku Włodarczyk zdobył tytuł mistrza Unii Europejskiej EBU. 25 listopada 2006 roku Krzysztof Włodarczyk zdobył tytuł mistrza świata federacji IBF. 31 lipca 2010 Krzysztof Włodarczyk został uhonorowany przez federację WBC statuetką za najbardziej dramatyczną walkę 2009 roku.

21 lipca 2011 roku bokser trafił do szpitala na oddział detoksykologiczny po przedawkowaniu środków antydepresyjnych, które przyjmował w związku z depresją spowodowaną kłopotami osobistymi. Bokser wystąpił gościnnie w takich serialach jak ,,Samo życie'' ,,Kasia i Tomek'' ,,Twarzą w twarz'' ,,Chichot losu'' ,,Wszyscy kochają Romana ,,M jak miłość''. W 2008 roku brał udział w programie ,,Taniec z gwiazdami''. W kwietniu 2010 roku pojawił się w wideoklipie do utworu „I żeby było normalnie”.