Leszek Czarnecki - biografia, życiorys

WROCŁAWSKI BIZNESMEN, INŻYNIER, DOKTOR EKONOMII

 


Leszek Czarnecki urodził się 9 maja 1962 roku we Wrocławiu. Czarnecki pierwsze pieniądze zaczął zarabiać na nurkowaniu, jest to jego hobby. Teraz mówi się o nim, że jest geniuszem finansowym.

W 1986 roku założył swą działalność gospodarczą, stworzył Przedsiębiorstwo Hydrotechniki i Inżynierii TAN S.A. zajmujące się pracami podwodnymi. Był udziałowcem a przede wszystkim twórcą Europejskiego Funduszu Leasingowego. Firmę jednak sprzedał bankowi Credit Agricole w 2001 roku. W 1993 do 1995 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej a następnie prezesa Polbanku. Jest przewodniczącym rady nadzorczej Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Do listopada 2004 roku Czarnecki był prezesem zarządu Getin Holding a do maja 2006 roku był prezesem zarządu Getin Banku. Od 2008 roku pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Getin Holding oraz LC Corp. Od 2010 roku pełni funkcję pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Getin Noble Banku. Leszek Czarnecki za 17.5 mln euro kupił wieżowiec we Wrocławiu gdzie powstał Sky Tower.

Ze swojego hobby nie zrezygnował i zajmuje się do dnia dzisiejszego, w ostatnich latach nurkował m.in. na Biegunie Północnym, w jeziorze Bajkał na Syberii, na Antarktydzie, Galapagos.