Leszek Kaźmierczak Eldo - biografia, życiorys

POLSKI RAPER, AUTOR TEKSTÓW, DZIENNIKARZ RADIOWY

 

Eldo urodził się 27 lipca 1979 roku w Warszawie. Uczęszczał do szkoły podstawowej, oraz liceum ogólnokształcącego w Warszawie. Jako mały chłopiec interesował się piłką nożną, jest wiernym kibicem Legii Warszawa. Tańczył breakdanca, lubił robić grafiti. Przełomem w jego życiu był rok 1997, kiedy to był na koncercie Molesty i Trzycha, wtedy zainteresował się rapem na poważnie. W krótce po tym powstał zespół Grammatik z udziałem Leszka. Zespól kilka nagrań m.in. ,,24h''. Zespół jednak wstrzymał swą działąlność. Wtedy Eldo postanowił tworzyć sam.                                                                                                                                                                                              

W 2001 roku Kaźmierczak zagrał w filmie dokumentalnym pt. ,,Blokersi'', następnie w kolejnym dokumencie pt. ,,Mówią bloki 2''.                        

Pierwszy album Leszka ,,Opowieść o tym co tu się dzieje'' wydany został w 2001 roku 12 listopada. Kolejny album z 2003 roku nosi tytuł ,,Eternia'', autorami bitów na tej płycie byli m.in. Ajron, Zjawin, Joter, Wich. Niespodziewanie w roku 2004 po dość długiej przerwie ukazał się album grupy Grammatik pt. ,,Reaktywacja'', a następnie w ,,3''.                                                                                                                                    

W 2006 roku Eldo wraz z zespołem Bitnix wydał album ,,Człowiek, który chciał ukraść alfabet'',kolejne solowe albumy rapera to ,,27'' ,,nie pytaj o nią'' ,,zapiski z 1001 nocy'' ,,Live in Warsaw 2012''. 14 czerwca 2008 roku zespół Grammatik miał swój ostatni koncert,chłopaki postanowili zakończyć swą działalność na zawsze.                                  

Eldo na swoim koncie ma rolę w reklamie firmy NIKE, w której wystąpił razem z Jakubem Błaszczykowski. Leszek jest patriotą oraz narodowcem,z własnego wyboru jest muzułmaninem. Jest bardzo dobrym raperem. Potrafi przekazć swoje myśli i odczucia za pomocą piosenek. Potrafi nie tylko zarobić rapem na życie, ale świetnie wyraża swój światopogląd.

         

Wszelkie prawa zastrzeżone