Małgorzata Foremniak - biografia, życiorys

POLSKA AKTORKA TEATRALNA, FILMOWA I TELEWIZYJNA

Małgosia urodziła się 8 stycznia 1967 roku w Radomiu. Wychowywała się w Jedlińsku. Ukończyła VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. A w 1989 Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Jednym z pierwszych kontaktów Małgorzaty Foremniak ze światem mediów, była praca w lokalnej telewizji ,,Dami" w rodzinnym Radomiu. Aktorka do Warszawy z Radomia przeprowadziła się w 1993 roku. Wtedy to rozpoczęła współpracę z warszawskim Teatrem Kwadrat.

Najbardziej znana jest z udziału w serialach: "Bank nie z tej ziemi", "Radio Romans", "Matki, żony i kochanki", "Tajemnica Sagali", "Na dobre i na złe", "Ekstradycja", "Sława i chwała", "I kto tu rządzi?". Zagrała również w filmach m.in. ,,Kingsajz'', ,,Ostatnia misja'', ,,Prawo ojca'', ,,Quo vadis'', ,,Świadek koronny'', ,,Och, Karola2'', ,,Czerwony pająk''.

W 2004 roku aktorka wraz z 10 innymi osobami, była reprezentantką Polski w sztafecie niosącej ogień olimpijski. Biegła z ogniem 250 metrów. Polacy mieli w sumie do przebiegnięcia 2,5 km. W 2005 roku wystąpiła w drugiej edycji programu ,,Taniec z gwiazdami". Od 2008 roku jest jurorką w programie ,,Mam talent''. W 2006 roku wystąpiła w kampanii reklamowej Volkswagena. W 2008 roku została twarzą firmy kosmetycznej Soraya, w 2008 roku wystąpiła w kampanii ,,A wystarczy naprawdę niewiele – wystarczy chcieć" Fundacji Polsat. Jest twarzą czasopisma ,,Party". Wystąpiła w teledysku Andrzeja Piasecznego do piosenki ?,,Jednym tchem''.