Małgorzata Kożuchowska - biografia, życiorys

POLSKA AKTORKA FILMOWA I TEATRALNA

Małgosia urodziła się 27 kwietnia 1971 roku we Wrocławiu. Wychowywała się w Toruniu, w 1994 roku została absolwentką warszawskiej PWST. Należała do zespołu warszawskiego Teatru Dramatycznego. Zagrała m.in. w ,,Magii grzechu", ,,Jak wam się podoba", w ,,Operze żebraczej", w ,,Poskromieniu złośnicy", w spektaklu ,,Obsługiwałem angielskiego króla", w ,,Tonacji blue, czyli Blue Room".

Największą jednak popularność przyniosła jej rola w ,,Kilerze'' wystąpiła też w jego kontynuacji ,,Kiler-ów 2-óch'' , a także w filmie ,,Wtorek''. Wcieliła się w rolę Hanki Mostowiak w serialu ,,M jak miłość'', gdzie grała przez pare lat, ale jej bohaterka została uśmiercona. Możemy również jej wspaniałe zdolności aktorskie zobaczyć w serialu ,,Rodzinka.pl'' gdzie gra Natalię Boską, żonę Ludwika Boskiego czyli Tomasza Karolaka. Była laureatką wielu nagród. Otrzymała m.in. nagrodę warszawskiej Akademii Teatralnej dla absolwentki, która w 5 lat po jej ukończeniu osiągnęła najlepsze wyniki w zawodzie. W 2006 roku wydała płytę pt. ,,W futrze''.

Od października 2007 roku jest ambasadorem Fundacji Mam Marzenie. Małgosia zagrała w kilku reklamach m.in. w miesięcznik ,,Twój Styl'', samochód Volvo C30, centrum handlowe Bonarka. Wystąpiła również w teledysku zespołu Pączki w Tłuszczu w piosence ,,Tylko Bądź'' oraz w ,,Trzecia strona świata'' zespołu ToMZeT.