Marshal Bruce Mathers III Eminem - biografia, życiorys

RAPER, AKTOR, PRODUCENT

 


Eminem urodził się 17 października 1972 roku w St. Joseph. Gdy miał zaledwie półtorej roku,ojciec zostawił rodzine, Eminema wychowywała matka, żyli w strasznej biedzie. W wieku 12 lat wraz z matką przeprowadził się w okolice 8 Mili.

Hip Hop zaczał go na poważnie interesować dwa lata później. Rapował amatorsko pod pseudonimem M&M. Eminem zdobył uznanie wśród podziemnych raperów, w szkole średniej podczas której brał udział w bitwach na słowa. Gdy miał 17 lat został wyrzucony ze szkoły za złe oceny oraz nieobezcności na zajęciach.W 1992 roku należał do wytwórni FBT Productins,przez pewnien czas pracował w restauracji gdzie gotował i sprzątał, jednak bardzo mało zarabiał.

W 1996 roku nagrał album Infinite. Eminem został oskarżony o naśladowanie tematyki i stylu rapera Cage'a. W 1998 roku po podpisaniu kontraktu Eminem wydał swój pierwszy studyjny album dla The Slim Shady lp. Drugi studyjny album The Marshall Mathers LP został wydany 23 maja 2000 roku. Album ten pokrył się dziewięciokrotna platyną RIAA. Kolejny album został wydany 4 czerwca 2002 roku i okazał się kolejnym hitem, album nosi nazwę The Eminem Show. W 2004 roku kolejny album Encore,który stał się numerem jeden na listach przebojów. W sierpniu 2005 roku Eminem ogłosił, że rozpoczął leczenie odwykowe ponieważ jest uzależniony od środków nasennych. W 2007 roku w wywiadzie radiowym oznajmił, że wychodzi na prostą a już w 2009 roku planuje wydać dwa kolejne albumy.

Eminem nagrywał ze znaną piosenkarką Rihanną. Raper zadebiutował w filmie ''8 Mila'', w którym zagrał główną rolę. Zagrał również w dwóch reklamach.

Eminem jest uznany na jednego z najlepiej sprzedających się artystów na świecie.

Wszelkie prawa zastrzeżone