Michael Mark Duncac - biografia, życiorys

AMERYKAŃSKI AKTOR


Michael urodził się 10 grudnia 1957 w Chicago, zmarł 3 września 2012 roku po komlikacjach jakie miał po zawale serca. Gdy ojciec zostawił rodzinę wychowywała go matka. Od zawsze jego marzeniem było zostać aktorem, w szkole średniej chciał grać w futbolowej drużynie "Chicago Bears", jednak nie pozwoliła mu no to matka z obawy, że może zrobić sobie krzywdę. Więc skupił się na aktorstwie, studiował na Alcorn State University, ale niestety musiał rzucić studia gdy jego matka bardzo ciężko zachorowała, nie mieli pieniędzy na życie i dlatego Duncan musiał iść do pracy. Był bardzo postawnym mężczyzną, muskularnym, wysokim dzięki temu nie miał zbyt wielkich problemów ze znalezieniem pracy, kopał rowy, był bramkarzem w paru klubach nocnych.

Michael przeniósł się do Los Angeles pracował jako ochroniarz paru gwiazd m.in takich jak Will Smith, Jamie Foxx, Notorious B.I.G w tym czasie starał się dostać do reklamy ,co mu sie udało. Znalazł agenta i dzięki temu coraz częściej udawało mu się otrzymywać drobne epizody w serialach telewizyjnych m.in. w operze mydlanej "The Bold and the Beautiful" .Po zabójstwie Notorious B.I.G zrezygnował z zawodu ochroniarza.

Na dużym ekranie zaczął pojawiać się w rolach ochroniarzy i bramkarzy. Takie epizody otrzymał w komedii "Striptizerki". Przełomem w karierze aktora była rola w filmie ,,Armageddon'' na planie filmu zaprzyjaźnił się z Bruce'em Willisem, który pomógł mu w zdobyciu roli w filmie ,,Zielona Mila''. W filmie zagrał rewelacyjnie. Wiele osób zapamiętało go jako człowieka z wielkim sercem i ujmującą osobowością, za ten film dostał nominację do Oscara za rolę drugoplanową. W roku 2000 Duncan otrzymał tytuł ,,Męskiej Gwiazdy Jutra" podczas zjazdu ShoWest Convention.

Michael Clark Duncan mierzył prawie 2 metry wzrostu, często nazywany był ,,Wielkim Mikiem''.