Mike Tyson - biografia, życiorys

AMERYKAŃSKI BOKSER

Mike Tyson urodził się 30 czerwca 1966 w Nowym Jorku. Dzieciństwo miał ciężkie jego matka była prostytutką a ojciec sutenerem, stracił matkę kiedy miał 16 lat a ojca w czasie pobytu w więzieniu. Jego wspomnienia z dzieciństwa ograniczają się tylko do złych wspomnień. W wieku 13 lat trafił do poprawczaka tam wypatrzył go Bob Stewart, były bokser, który poznał się na talencie Tysona.

W 1986 roku został mistrzem świata wagi ciężkiej organizacji WBC. W 1990 roku w Tokio podczas walki w dziesiątej rundzie przegrał z Jamesem “Busterem” Douglasem. Dwa lata później został oskarżony o gwałt i skazany na trzy lat więzienia. Wyszedł na wolność w 1995 i powrócił na ring. Odzyskał część pasów wagi ciężkiej, po czym stracił je w walce w 1996 roku. Ich rewanż w 1997 roku zakończył się szokująco, Tyson został zdyskwalifikowany za odgryzienie części ucha przeciwnikowi. W 2000 roku walczył z Andrzejem Gołotą. Komisja bokserska uznała walkę za nieodbytą, ponieważ Tyson był pod wpływem marihuany. Tyson zakończył swą karierę w 2005 roku. W 2003 roku Tyson zbankrutował.

Mike Tyson wystąpił w filmie „Kac Vegas'' oraz „Kac Vegas w Bangkoku”. W 2013 roku zagrał w filmie ,,Straszny Film 5''. Wystąpił w kilku reklamach, sprzęt fotograficzny i filmowy firmy Kodak, napój dietetyczny firmy Pepsi, napój "Black".

Wszelkie prawa zastrzeżone