Patrycja Markowska - biografia, życiorys

POLSKA PIOSENKARKA I AUTORKA TEKSTÓW

Patrycja urodziła się 21 grudnia 1979 roku w Warszawie. Wychowywała się w domu pełnym muzyki, dzięki swojemu ojcu Grzegorzowi Markowskiemu, który jest liderem zespołu Perfect. Od wczesnego dzieciństwa występowała na dziecięcych festiwalach muzycznych. Jej pierwszy poważny występ to Festiwal w Kołobrzegu w 1995 roku. Patrycja brała lekcję emisji głosu u operowej śpiewaczki. Jako nastolatka, założyła rockowy zespół Totus. Wtedy zaczęła pisać pierwsze teksty i komponować muzykę.

Jednak naprawdę artystka zadebiutowała w roku 2001, nagrywając utwór "Musisz być pierwszy". Debiutancka płyta Markowskiej, zatytułowana ,,Będę silna", ukazała się w listopadzie 2001 roku. Kolejnym albumem Patrycji był ,,Mój czas'', który ukazał się w 2003 roku. Dwa lata później powstała płyta ,,Nie zatrzyma mnie nikt''. Następne płyty Patrycji to, ,,Świat się pomylił'' oraz ,, Patrycja Markowska''. Album ten jest uważany za najbardziej dojrzały i osobisty w dotychczasowej karierze wokalistki, Płyta ta pokryła się platyną. 28 maja 2013 roku wydała swój szósty album pt. ,,Alter Ego''.

Patrycja w 2013 roku zasiadła w ławce jury programu ,,The Voice of Poland''. Markowska jest piękną, promienną kobietą, często się uśmiecha, a do tego wspaniale śpiewa. Z płyty na płytę jest inna, lepsza i widać, że nie spoczywa na laurach.

Wszelkie prawa zastrzeżone