Paul Walker - biografia, życiorys

AMERYKAŃSKI AKTOR, PRODUCENT FILMOWY ORAZ TELEWIZYJNY

 


Paul urodził się 12 września 1973 roku w słonecznej Kalifornii. Zmarł 30 listopada 2013 roku, podczas gdy brał udział w aukcji charytatywnej, prowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar tajfunu Haiyan, w ten sam dzień wybrał się na przejażdzkę samochodem ze swoim kolegą, a także swoim doradcą finansowym i współzałożycielem organizacji, wyprawa skończyła się tragicznie kierowca stracił panowanie nad kierownicą, uderzyli w drzewo i latarnię, kilka chwil później samochód zaczął płonąć. Zginęli oboje. Śmierć aktora była strasznym szokiem dla wielku osób. Paul już jako mały chłopiec grywał w reklamach. W wieku 12 lat zagrał w serialu ,,Autostrada do nieba''. Dwa lata później zagrał w filmie pt. ,,Potwór w szafie''.

Gdy Paul skończył szkołę średnią, studiował biologię morską. W 1993 roku zagrał w serialu ,,Żar młodości'' a trzy lata później w ,,Dotyk anioła'' w 1999 roku zagrał w ,,Cała ona'' serialu dla młodzieży. W 2005 roku zagrał wraz ze swoim psem w filmie ,,Błękitna głębia''. Paul wielki sukces i niezliczoną rzesze fanów zdobył dzięki seriom filmu ,,Szybcy i wściekli''. W 2006 roku zagrał w ,,Potęga strachu'' a w 2007 ,,podwójna tożsamość''.

Dzień przed swoją śmiercią wystąpił w teledysku ,,All I Fell Is You" do filmu ,,Hours''. Paul zginął przed zakończeniem filmu ,,Szybcy i wściekli 7'', wstrzymano póki co realizację filmu, zastąpi go brat. Realizatorzy filmu będą musieli trochę popracować nad scenami z jego udziałem, żeby był jak najbardziej podobny do Paula. Aktor miał w brazylijskim jiu-jitsu brązowy pas, a pośmiertelnie otrzymał czarny.