Paweł Deląg - biografia, życiorys

POLSKI AKTOR FILMOWY, TELEWIZYJNY I TEATRALNY

Paweł urodził się 29 kwietnia 1970 roku w Krakowie. W dzieciństwie Deląg interesował się sportem i podróżami, uwielbiał czytać książki, których miał mnustwo w swoim pokoju. Do teatru przekonał się poprzez udział w licznych przedstawieniach szkolnych oraz konkursach recytatorskich. W 1989 roku ukończył XV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie. W 1993 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Następnie występował w teatrach warszawskim m.in. Na Woli. W 1995 roku związał się z wrocławskim Teatrem Współczesnym.

Paweł na wielkim ekranie zadebiutował rolą w filmie ,,Lista Shindlera'' w 1993 roku. Następnie zagrał w filmie pt. ,,Młode Wilki''. W 1997 roku wystąpił w pięciu produkcjach kinowych ,,Ciemnej strona Wenus'', ,,Kilerze'', ,,Królowej złodziei'', ,,Kochaj i rób co chcesz'' oraz ,,Młodych wilkach 1/2''. W 1999 roku zaczął grać w ,,Tygrysach Europy''. Mogliśmy go również zobaczyć w ,,Sezon na leszcza'' oraz ,,Chłopaki nie płaczą''.

Paweł jest zaliczany do grona najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. Wystąpił w reklamach, loterii Milioneria oraz ekspres do kawy Italico. W 2001 roku wraz z Justyną Steczkowską nagrał album pt. ,,Mów do mnie jeszcze". W 2005 roku wziął udział w pragramie ,,Taniec z gwiazdami''. Deląg obecnie mieszka w Moskwie.