Przemysław Saleta - biografia, życiorys

POLSKI KICK-BOXER, BOKSER WAGI CIĘŻKIEJ, OSOBOWOŚĆ TELEWIZYJNA

Przemek urodził się 7 marca 1968 roku we Wrocławiu.Od małego interesował się sztukami walki. W drugiej klasie szkoły średniej mieszkał w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie nie było żadnego klubu uczącego kick boxingu, boksu czy karate, dlatego trenował na własna rękę. W wieku 19 lat trenował w klubach amatorskich, od początku podchodził do tego bardzo poważnie. Wielokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, był mistrzem świata i Europy amatorów. Był też mistrzem Europy i mistrzem świata zawodowców. Często toczył sparingowe walki z najlepszymi polskimi bokserami m.in z Andrzejem Gołotą, postanowił spróbować swoich sił w boksie. Gdy Saleta pokonał 3 czołowych pięściarzy wagi ciężkiej wyjechał na Florydę. Tam Przemysław znokautował w I rundzie Stephena Paolilli z USA. Cztery lata mieszkał na Florydzie, gdzie trenował pod okiem legendarnego Angelo Dundee. Saleta wygrał tam 17 walk, został mistrzem Florydy. Bokser uległ kontuzji podczas rocznej rekonwalescencji znów stanął na ringu.W przerwie od boksu zdążył zostać komentatorem walk bokserskich, zagrać w kilku filmach, nagrać reklamę. Do 2006 roku stoczył 50 walk, z czego wygrał 43.

W 2007 roku Przemysław Saleta oddał nerkę swojej chorej córce Nicole, która od kilku lat poddawana była dializom. Po operacji niestety pojawiły się komplikacje, które mogły skończyć się tragicznie. Saleta przez kilka dni był w śpiączce, 17 grudnia 2007 stan Salety poprawił się na drugi dzień wypuszczono go ze szpitala. Dzięki tej historii nakręcono film "Bokser". Przemysław Saleta dostał swój talk show ,,Nie przegap". Miał okazję występów w filmach takich jak ,,Sztos" ,,Młode Wilki 1/2" ,,Zakochani" ,,Cudzoziemiec" ,,Skazany na Bluesa'' i serialach telewizyjnych: ,,Klasa na obcasach" ,,Lokatorzy" ,,Pierwsza miłość'' .

W jego przypadku wszystkie marzenia udało się zrealizować. W swoim życiu poniósł 7 porażek podczas walk. Od 28 września do 16 listopada 2007 brał udział w pierwszej edycji programu ,,Gwiazdy tańczą na lodzie'',jednak nie dotrwał do finału zrezygnował z uczestnictwa przez chorobę córeczki.

Wszelkie prawa zastrzeżone