Ricardo Izecson dos Santos Leite Kaka - biografia, życiorys

BRAZYLIJSKI PIŁKARZ

Ricardo Izecson dos Santos Leite, znany jako Kaka urodził się 22 kwietnia 1982 roku w Gamie. Pochodzi z bardzo bogatej brazylijskiej rodziny, jego ojciec jest inżynierem a matka nauczycielką. Pseudonim Kaka przyjął dlatego, że jego młodszy brat jako malutki chłopiec nie umiał wymówić pełnych imion Ricarda. W wieku 16 lat rozpoczął treningi z pierwszym zespołem Sao Paulo FC. Jego kariera mogła lec w gruzach, gdy w wieku 18 lat nabawił się groźnego urazu, niefortunnie skoczył do wody i stracił czucie w nogach. Kontuzja okazała się na szczęście nie, aż tak bardzo poważna i po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Z zespolem Sao Paulo rozegrał 118 meczy.

W 2003 roku trafił do A.C. Milan. W sezonie 2006/2007 stał się kluczowym zawodnikiem Milanu. Real Madryt bardzo interesował się piłkarzem ale ten postanowił pozostać w Milanie. Również Manchester City miał dla Kaki wydającą się nie do odrzucenia ofertę, jednak piłkarz był nie ugięty. W recenzjach jest porównywany do największych sław futbolu. Ma na swoim koncie tytuł mistrza świata z roku 2002. W sezonie 2006/2007 Kaka razem z MIlanem zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. 2 grudnia otrzymał Złotą Piłkę. 8 czerwca 2009 roku Kaka podpisał sześcioletni kontrakt z Realem Madryt. 2 września 2013 roku Kaka ponownie został zawodnikiem Milanu.

W 2008 roku wystąpił w kampanii reklamowej Adidasa pt. ,,Dream Big". Wystąpił również w kampani reklamowej Adidasa pt. ,,Impossible Field'' oraz w reklamie gry ,,Fifa 12''.