Robert De Niro - biografia, życiorys

AMERYKAŃSKI AKTOR, REŻYSER I PRODUCENT

Robert De Niro urodził się 17 sierpnia 1943 roku w Nowym Jorku. Wychowywała go matka, ponieważ gdy Robert był małym chłopcem, jego rodzice rzowiedli się. Aktorstwo interesowało go od młodzięczych lat, w wieku 16 lat rzucił szkołę, i zaczął spełniać swoje marzenie. Uczęszczał do Little Red School House, a następnie High School of Music and Art. Debiutem Roberta był film ,,Wesele'' zrealizowany w 1963 roku. Następnie zagrał w 1973 roku w ,,Uderzaj powoli w bęben''. W tym samym roku Robert rozpoczął współpracę z Martinem Scorsese, grając w ,,Ulice nędzy''.
Wielka kariera De Niro zaczęła się od filmu ,,Ojciec chrzestny II". Do najlepszych filmów Roberta De Niro należą te, które zrobił wspólnie z Martinem Scorsese. Są wśród nich ,,Taksówkarz", ,,Wściekły byk", ,,Chłopcy z ferajny". W połowie lat osiemdziesiątych pojawiły się obawy, że Robert będzie postrzegany i kojażony jako gangster, dlatego zaczął od czasu do czasu grywać w komediach, np. w ,,Brazil'', ,,Depresja gangstera'', ,,Nawrót depresji gangstera'', ,,Poznaj mojego tatę'' oraz ,,Poznaj moich rodziców''.

Robert użyczył swojego głosu do bajki ,,Rybki z ferajny''. Jest jednym z najpopularniejszych aktorów, jest niesamowity w tym co robi, stara się zawsze bardzo dobrze przygotować do swojej roli np. do filmu ,,New York, New York'' nauczył się grać na saksofonie, a do filmu ,,Taksówkarz'' przez trzy miesiące jeździł taksówką. Aktor zagrał w kilku reklamach np. turystyka w Nowym Jorku, loteria hiszpańskiej organizacji niewidomych ONCE, karty płatnicze American Express, samochód Toyota Corolla, samochód Subaru Legacy, whisky Dewar's.