Robert Gawliński - biografia, życiorys

POLSKI MUZYK ROCKOWY I WOKALISTA


Robert urodził się 31 sierpnia 1963 roku w Warszawie. Wychowywała go matka, po tym gdy ojciec odszedł od nich jak Gawliński był jeszcze małym chłopcem. Jego autorytetem był ukochany dziadek. Ukończył podstawówkę, a następnie chodził do szkoły średniej. Robert był dość wybuchowy, z jednej szkoły wyrzucono go za bójkę, miał duże powodzenie wśród dziewczyn. Muzyką interesował się od najmłodszych lat, zawsze śpiewał na apelach w szkole. Przez rok czasu należał do sekcji strzeleckiej. Swoją edukację zakończył ze średnim wykształceniem.

Tuż po skończeniu szkoły Robert dołączył do zespołu ,,Gniew'' zespół rozpadł się po czym dołączył do ,,Nieustraszeni Łowcy Wampirów''. W 1982 roku założył zespół ,,Madame'', jednak zespół się rozpadł po dwóch latach. Następnie Robert należał do takich zespołów jak ,,Made in Poland'', ,,Złotousty i Anioły'', który założył z Markiem Jackowskim, ,,Opera'', ,,The Dided Bidet'', jednak żaden z zespołów nie istniał zbyt długo. Przełomem w karierze Gawlińskiego były początki lat 90, gdy trafił do zespołu ,,Wilki'',jak się okazało było to strzałem w dziesiątkie,zespół zyskał dużą popularność. Pierwszy album pt. ,,Wilki'' cieszył się ogromną popularnością, sprzedawał się rekordowo. Kolejne albumy to ,,Przedmieścia'' i ,,Acousticus Rockus'', po tej płycie zespół został zawieszony na jakiś czas. 2001 roku Wilki powróciły na scenę, wydali albumy ,,4'' ,,Watra'' ,,Obrazki''.

Robert nagrał także swoje solowe albumy ,,Solo'' ,,Kwiaty jak relikwie'' ,,X'' ,,Gra'' ,,Kalejdoskop''. Płyta ,,Solo'' pokryła się złotem. Wystąpił w paru reklamach m.in. w kampani reklamowej RMF FM, kampani reklamowej Radia Zet ,,Siła muzyki''. Żona artysty, Monika często występuje w teledyskach zespołu, jest również menagerem Wilków.

Gawliński był bardzo poważnie chory, zdiagnozowano u niego raka mózgu. Choroba wyszła zupełnie przez przypadek, tydzień przed ślubem Roberta gdy poszedł z kolegą do sklepu zaczepił ich jakiś mężczyzna, wynikła bujka, dostał rurką w głowę, konieczne było pojechanie do szpitala i wtedy po przeprowadzonych badaniach okazało się, że ma raka. Poddano go leczeniu i udało się, wygrał.