Sharon Stone - biografia, życiorys

AMERYKAŃSKA AKTORKA, MODELKA, PRODUCENTKA

Sharon Stone urodziła się 10 marca 1958 w Meadville. Jako dziecko miała bardzo wysoki iloraz inteligencji, aż 154 IQ. Władze szkolnego okręgu Saegertown nalegały na przyspieszenie edukacji Sharon i dlatego poszła do szkoły już w wieku 5 lat. Następnie poszła do liceum Saegertown High School. Studiowała literaturoznawstwo, potem jako drugi kierunek studiów, wybrała architekturę nowożytną. W 1975 wystartowała w konkursie piękności i wzięła udział w wyborach "Miss Pensylwanii", jeden z jurorów zasugerował, że powinna zostać modelką i tak się właśnie stało. Została modelką Agencji Modelek Eileen Ford w Nowym Jorku. Wystąpiła w paru reklamach, a zarobione pieniądze odkładała i chodziła na kursy aktorskie. W 1979 roku zrezygnowała z bycia modelką.

W 1980 roku zagrała pierwszą swoją rolę w filmie pt. ,,piękna dziewczyna z pociągu'' natomiast rok później zagrała w Śmiertelnym Błogosławieństwi. Sharon Cały czas chciała być coraz lepsza i lepsza, brała udział w warsztatach aktorskich. Zagrała w filmie ,,Gra o wszystko w Las Vegas'', po którym wyjechała do Zimbabwe aby wystąpić w dwóch filmach, niestety okazały się one dość kiepskie, po powrocie do Stanów Zjednoczonych, jej kariera nie wyglądała zbyt dobrze. Zgłosiła swoją kandydaturę do głównej roli w Fatalnym zauroczeniu, jednak nie udało się jej dostać nawet na przesłuchanie. Dopiero w 1990 roku gdy zagrała w filmie pt. ,,Pamięć absolutna''.

Sharon Stone ze względów finansowych zgodziła się na udział w rozbieranej sesji zdjęciowej do Playboya. Przez kolejne dwa lata aktorka nie cieszyła się zbyt dużymi rolami i wielką popularnością przełomem był film ,,Nagi instynk''. W 1995 roku zagrała w ,,Kasyno'' a już rok później za tą role otrzymała nagrodę Złoty Glob oraz nominację do Oscara jako najlepsza aktorka. W 1995 roku debiutowała jako producentka filmu ,,Szybcy i martwi''. W 2000 roku od dwunastu lat wystąpiła w filmie ,,Gdyby ściany mogły mówić 2''. W 2004 roku zagrała w filmie ,,Kobieta-kot'', który jednak okazał się porażką. Rok 2005 należał do bardzo udanych w karierze Stone, zagrała w ,,Broken Flowers''. W 2006 roku zagrała w filmie pt. ,,Nagi instynk 2'' lecz fil

m nie przyniósł zysków takich jakie były planowane. Stone angażuje się w działalność charytatywną, sama adoptowała trzech synów i propaguje to. Sharon wystąpiła w paru reklamach m.in. perfumy "Charlie", dietetyczny napój "Sprite", reklama firmy "Pirelli", suknie marki Badgley Mischka, kosmetyki marek: Dior i Screen Hair Care. Sharon Stone była brana pod uwagę do roli Rose w filmie "Titanic". Ostatecznie jednak angaż otrzymała Kate Winslet.