Tomasz Karolak - biografia, życiorys

POLSKI AKTOR TEATRALNY, TELEWIZYJNY, FILMOWY, PIOSENKARZ ORAZ WOKALISTA

Tomasz urodził się 21 czerwca 1971 roku w Radomiu. Do szkoły uczęszczał w Mińsku Mazowieckim. Chciał zdać do szkoły teatralnej w Warszawie, ale niestety nie udało się i podjął studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku resocjalizacji. Dostał się do krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W latach 1997-1999 występował w teatrach krakowskich oraz teatrach warszawskich.

Na ekranie zadebiutował w 2000 roku w filmie ,,Duże zwierzę'', dość dużą popularność przyniósł mu serial ,,Kryminalni'' oraz ,,39 i pół''. W 2008 roku zasiadł w ławce jurorów w show ,,Jak oni śpiewają''. W 2010 roku otworzył teatr Imka. Obecnie wraz z Bartoszem Miecznikowskim występuje w zespole ,,Pączki w Tłuszczu''. 1 lutego 2013 roku ukazał się pierwszy singel, zatytułowany ,,Tylko bąd'' piosenkę można było usłyszeć w serialu ,,Rodzinka.pl''.

Karolak zagrał m.in. w takich filmach jak ,,Lejdis'', ,,Nie kłam, kochanie'', ,,Lekcje pana Kuki'', ,,Ciacho'', ,,Wojna żeńsko-męska'', ,,Listy do M'', ,,Pokaż kotku co masz w środku'', ,,Kac Wawa''. Tomasz wystąpił również w kilku reklamach m.in. w kampani społecznej ,,Kocham. Nie biję'' i ,,Kocham. Reaguję'', samochody marki Hyundai, piłkarska akcja ,,Przyjmij piłkę firmy Orlen, wódka Czysta de Luxe Żołądkowa gorzka, oraz usługi telekomunikacyjne firmy orange. Każda jego rola zachwyca i zdumiewa, ma bardzo duże poczucie humoru. Jego znakiem rozpoznawczym jest szpara między przednimi zębami.