Willard Cristopher Wiil Smitch - biografia, życiorys

AMERYKAŃSKI AKTOR, PRODUCENT FILMOWY, RAPER

Willard Christopher ,,Will" Smith urodził się 25 września 1968 roku w Filadelfii. Gdy miał 12 lat zainteresował się rapem, i w tym kierunku dąrzył, wyrobił swój własny styl. 4 lata później wraz ze swoim kolegą założył duet DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince. Wydali album ,,Rock the House''. Następnie ,,He's the DJ, I'm the Rapper" oraz ,,And in This Corner... ". Jakiś czas potem okazało się, ze Will ma problemy finansowe. Pomogła mu stacja NBC, dzięki której udało mu się wyjść z problemów. Zaproponowali Smitowi udział w sitcomie i już 1990 roku ruszyła produkcja serialu ,,The Fresh Prince of Bel-Air", wtedy po emisji nazwisko aktora rozeszło się w mgnieniu oka.

Prawdziwym debiutem aktora była rola w filmie ,,Made in America", w tym samym roku zagrał w ,,Szósty stopień oddalenia''. W 1994 roku zespół DJ Jazzy Jeff & The Fresch Prince zakończył swoją działalność. Will poświęcił się całkowicie aktorstwu, w 1995 roku wystąpił w filmie ,,Bad Boys'', który okazał się prawdziwym hitem. W 1996 roku zagrał w ,,Dzień niepodległości''. Aktor przez cały ten czas grał w ,,The Fresh Prince of Bel-Air", jednak postanowił odejść z serialu. Aktor wystąpił również w takich filmach jak ,,Bardzo dziki Zachód'', ,,Ali'', ,,Jestem legendą'', ,,Siedem dusz'', ,,W pogoni za szczęściem'', ,,Faceci w czerni'', ,,Faceci w czerni II'', ,,Faceci w czerni III'' oraz kontynuacji ,,Bad Boys II'', oraz ,,Bad Boys III''.

Smith użyczył swojego głosu do bajki ,,Rybki z ferajny'' oraz ,,A Closer Walk''. W 2001 roku napisał książkę dla dzieci pt. ,,Just the Two of Us" . Aktor prowadzi firmę produkcyjną Overbrook Entertainment.